הכנת פרח נפוח מנייר

ההדרכה נכתבה וצולמה על ידי יעל שטרן קולר (Scrapy Girl) לבלוג של יעל


הפרח הנפוח המוצג בהדרכה זו, יכול להתאים לכל אירוע ולכל כרטיס ברכה או אלבום מעוצב. אצלי באופן אישי הוא קצר הצלחה במספר כרטיסי ברכה שונים, והרי לכן ההדרכה כיצד ליצור אותו בכמה שלבים פשוטים.


החומרים הדרושים:

קארדסטוק צבעוני

כרית דיו וספוגית

פאנץ' מסולסל

סכין גרפיקאים / מנקב

גליטר כגון TULIP וכדומה

סיכה מתפצלת (בראד)

הכנת קישוט - פרח נפוחתהליך העבודה:

1. מפנצ'צ'ים את הקארדסטוק כך שיווצרו 10 פינצ'וצ'ים. מאחר והפרח צריך להראות מלא נפח ועשיר, אני מעדיפה לעשות אותו מעשר שכבות. ניתן לעשות אותו גם עם פחות שכבות, אך יש לקחת בחשבון שככל שיהיו יותר שכבות כך הוא יראה מלא יותר ונפוח יותר.

הכנת קישוט - פרח נפוח

הכנת קישוט - פרח נפוח2. את הפינצ'וצ'ים יש "ללכלך" עם כרית הדיו מסביב לשוליים, חשוב לי לציין שה"לכלוך" לא חייב להיות אחיד על כל הפינצ'וצ'ים, חלקם יכולים להיות "מלוכלכים" יותר וחלקם פחות. האפקט שמתקבל בתוצר המוגמר נראה טוב יותר ככל שה"לכלוך" מגוון יותר. הארה (כן הארה ב-א'): אפשרי לעשות גם כל שניים למשל בצבע שונה בגוונים עוקבים (לדוגמא - שניים בורדו, שניים אדום, שניים כתום, ושניים צהוב)

הכנת קישוט - פרח נפוח

הכנת קישוט - פרח נפוח3. יש לקמט בחוזקה את הפינצ'וצ'ים לכדורים כמה שיותר קטנים. טיפ: אם בחרתן קארדסטוק עבה במיוחד, ניתן להתיז מעט מים על הפינצ'וץ' לפני הקיפול וזה יקל על המלאכה. אם התזתן מים - כדאי ורצוי לקמט את הפינצ'וצ' אך לתת לו זמן ייבוש לפני הפתיחה.

הכנת קישוט - פרח נפוח

הכנת קישוט - פרח נפוח4. יש לפתוח את הפינצ'וצ'ים המקומטים בזהירות וליישרם מעט, אך להשאירם עם נפח

הכנת קישוט - פרח נפוח

הכנת קישוט - פרח נפוח5. יש להצמיד את כל הפינצ'וצ'ים ולסדר אותם אחד מעל השני. אין צורך לסדר אותם בצורה מושלמת אלא רק שישבו אחד מעל השני.

הכנת קישוט - פרח נפוח6. יש לחורר את הערימה באמצע באמצעות סכין גרפיקאים או באמצעות מנקב אחר. יש לאחוז חזק את הפרח בכדי שהשכבות לא יזוזו.
הכנת קישוט - פרח נפוח7. יש להכניס את הסיכה המתפצלת (בראד) לתוך הפרח ולפתוח אותה ככה שתהיה הדוקה מאוד. חשוב שהסיכה תהיה הדוקה משום שכך הפרח יהיה יציב יותר.

הכנת קישוט - פרח נפוח

הכנת קישוט - פרח נפוח8. מתחילים בסגירת הפרח: נסגור באמצעות קיפול חזק יחסית ,את הפינצ'וצ' הראשון לכיוון המרכז

הכנת קישוט - פרח נפוח


ונמשיך כך שכבה אחר שכבה

הכנת קישוט - פרח נפוח


כדאי לסגור כל שכבה בהידוק קצת שונה מקודמו כדי שהנפח של הפרח יהיה יציב, ובאמת חשוב להקפיד ככל שמתקדמים עם השכבות להדק חזק חזק את השכבה שאותה מקפלים

הכנת קישוט - פרח נפוח


כך יראה הפרח המהודק היטב לפני פתיחתו

הכנת קישוט - פרח נפוח9. כעת, נתחיל "לנפח" את הפרח - נתחיל לפתוח בעדינות את הפרח מחלקו הפנימי החוצה, יש לשים לב לא לפתוח יותר מידי ולא להשטיח אותו. אפשר למעוך קלות את הסלסולים שלו בפתיחה.

הכנת קישוט - פרח נפוח10. כעת הפרח כמעט מוכן ונראה מלא נפח

הכנת קישוט - פרח נפוח


נפזר עליו מעט נצנוצים באמצעות טוליפ מנצנץ

הכנת קישוט - פרח נפוח


עכשיו הפרח מוכן ויש להניחו בצד לייבוש מלא של הנצנוצים

הכנת קישוט - פרח נפוח


זו התוצאה הסופית:

הכנת קישוט - פרח נפוח


טיפ: אם אין ברשותכן טוליפ מנצנץ, כתחליף ניתן להשתמש במעט דבק שקוף שעליו ניתן לפזר אבקת נצנצים בעדינות ואת השאריות נוריד, כך שרק על החלקים הדביקים ישארו נצנצים.


ועכשיו - תורכן, ספרו לנו איך יצא לכן - נשמח לשמוע!


בהצלחה!

 

פרסום תגובה

פרסום תגובה בעמוד זה אפשרי רק לאחר הרשמה והתחברות למערכת.


סקראפ מקומי - מה חדש?
6 עבודות להשראה - סקראפ מושלג במיוחד
לקראת חגי תשרי 2013
.
ערמונית מוגדלת